a

Latest Posts:

Sorry, no posts matched your criteria.

Follow Us:

Yukarı Çık

19 Mayıs 100. yıl Marşı – Kol kola sonsuza kadar

19 Mayıs 100. yıl Marşı – Kol kola sonsuza kadar

Samsunlu Gençlerden Yüzüncü Yıl Marşı

 

Milli Mücadele’nin 100. Yılı için bir araya gelen iletişimci, müzisyen, tasarımcı ve iş insanlarından oluşan Samsunlu gençler, ‘İlk Adım’ı hazırladıkları özel bir marşla kutluyor. Milli mücadele ruhunun coşku dolu notalarla birleştiği marş gelecek nesillere tarihi bir miras olarak kalırken, Samsun markasını da güçlendirmeyi hedefliyor.

 

Milli Mücadelemizin 100. Yılı olan 19 Mayıs 2019 için geri sayım devam ederken, günün önemine yaraşır kutlamalar için düğmeye basıldı. Kamunun yanı sıra, şirketler ve sivil toplum örgütleri de kurtuluş mücadelesinin 100. Yılını tarihe tanıklık edecek aktivitelerle kutlamaya hazırlanıyor.

 

Samsun’dan doğan güneşi arkalarına alan ve yetiştikleri toprağın önemini gelecek nesillere aktarmaya kararlı Samsunlu gençler, aylarca süren bir çalışma sonunda özel bir 100. Yıl marşı hazırladı. İletişimci, müzisyen, iş insanı ve tasarımcılardan oluşan ekibin uzun soluklu çalışmalarının ardından ortaya çıkan 100. Yıl Marşı  dijital kanallar üzerinden yayına alındı. Marşın sözlerini marka mühendisi Ömürden Sezgin yazarken, müziğini Can Mutlu besteledi ve aranjesini Burak Ertetik yaptı. Kısa sürede büyük beğeni toplayan ve 100. Yıla dair bir çok etkinlikte çalınması planlanan marş, Samsun şehrinin gençliğine ve milli mücadelenin ruhuna uygun olarak tasarlandı.

 

Samsun’un doğum günü

 

Konuyla ilgili çalışma grubu adına konuşan marka mühendisi Ömürden Sezgin                           “Bu yıl ülkemizin en önemli günlerinden biri olan milli mücadelemizin başlangıcının 100. Yılını kutluyoruz. Bu, özellikle de doğduğumuz, eğitim hayatımızı geçirdiğimiz, bu anlamda da borçlu hissettiğimiz Samsun’un, bu özel kentin en önemli günü. Coşkulu kutlamalar yapılacak, insanlar Türkiye’nin dört bir yanından Samsun’a gelecekler. Bizler de bu şehre, 100. Yıl ve sonrasında da coşkuyla söylenecek bir marş hediye etmek istedik ve gönüllülük esasında bir araya geldik. Konusunda uzman arkadaşlarla aylar süren bir çalışma sonunda da bu çalışmayı çıkardık. Emeği geçen ve destekleyenlere çok teşekkür ediyoruz” diye belirtti.

 

Kentlerin ruhunu ortaya çıkarma vakti

 

Marşlar, müzikler, bir ülkenin, bir kentin özel günleri için yapılan anmaların herkes tarafından coşkuyla sahiplenilmesini sağlar .Bu anlamda bu çalışmaların ‘kent markalar’ için kritik önem taşıdığına dikkat çeken Sezgin, “Gelecek nesiller bir kültürü ancak sanat aracılığıyla doğru şekilde algılayabilir. Bir kentin markalaşması da tarihinden aldığı mirası, farklılıklarını etkili kullanmasıyla mümkündür.  Hem gelecek nesillere aktarılmak hem de bir “gençlik şehri” olan Samsun’umuzun markasını güçlendirmek için çalışmaya var gücümüzle devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

100. Yıl Marşı Künyesi

 

Söz : Ömürden Sezgin

Beste/Seslendiren : Can Mutlu

Aranje : Burak Ertetik

Nefesliler : DC Brass section

Tuşlu çalgılar: Deniz Gömeç

Akustik gitar/ Bas gitar: Taşkın Avcı

Elektro Gitar : Emrah Küçükcanbaz

Davul / Perküsyon: Burak Ertetik

Stüdyo : Drum Clinic

Video/Edit/Kurgu : Adem Bekdemir

Görsel katkı sağlayanlar : Burak Doğan, Alperen Petek, İbrahim Tutkaç, Mustafa Pıçakçı, Murat Sandıkçı, Adem Bekdemir

Medya desteği : 112Dijital

 

Destekleyenler ve güç verenler: Can Atalay, Ersoy Kaya, Önder Fatih Şenol, Varlık Sezgin , Buğra Çolak, ,Güliz Fiş, Fakir Hüseyin Erdoğan, Hande Abalı, Oğuzhan Akçay,Yusuf Kahvecioğlu, Eren Özata, Alper Aydemir, Umut Çalışır, Raşit Özdoğlar, Barış Büyüktanır.

Yorum Yaz